Te hogyan ébredsz? Hogy indítod a napod?
Kutatók megfigyelték, hogy a rutinjainkban nagyon jól látszik, hogyan viselkedünk ösztönösen, stresszhelyzetben. Olyankor, mikor nincs idő vagy lehetőség átgondolni, és tudatosan cselekedni. Azt is megfigyelték, hogy ha akár csak apró dolgokat változtatunk ezeken a rutinunkon, akkor máshogy fogunk reagálni stresszhelyzet, nyomás alatt. Azaz a megszokott felülírható így is.
• Hogyan zajlik az első órád reggelente, mikor felébredsz? Írd le egészen részletesen, majd nézd meg, hogy mennyire jellemző ez a hangulat, megélés, rutin arra az életterületedre, amelyen éppen változtatni akarsz!
Megfigyelték például, hogy aki órára ébred, ő figyelmeztetéseket, emlékeztetőket igényel a munkájában. Aki állandóan a szundi funkciót nyomkodja, és még egy kicsit pihizik, az hajlamos halogatni. Ha reggel nyűgösen ébredsz, kedved nincs felkelni, akkor a motiváltságodon kell erősíteni. Aki viszont magától ébred reggel, sokkal motiváltabb, mint aki órára kel. Sokáig lehetne még sorolni, de a lényeg, hogy elinduljon a gondolkodásod, és meglásd, hogy nálad mi mutatkozik meg a reggeli rutinodban.
• Ébredj másképp! Mit tehetnél, hogy változtass az ébredési “ceremóniádon”? Hogyan lehetne ez pozitív hatással a napodra?
Az is nagyon érdekes, hogy a reggelünk mennyire meghatározó hangulati szinten is. Nehéz úgy csodás napot varázsolni, ha reggel morgósan és feszülten kelsz, rohansz. Ebből nyugodt, harmonikus, boldog napot kialakítani sokkal nehezebb, mintha már reggel odafigyelsz két dologra:
1. A beköszönő mondatod. Amit először kimondasz, és ahogy kimondod. Morogsz? Elégedetlenkedsz? Vagy valamilyen kedvességgel kezded a napot?
2. Az érzelmi töltődés. Alakíts ki reggel pozitív hangulatot magad körül! Mi az, ami feltölt reggel? Nem kell nagy dolgokra gondolni! Egy jó zene, finom kávé, három perc bambulás nyugalomban. Ami neked jó érzést ad, azt keresd!
Figyelj oda erre a két dologra, építsd be az életedbe, és nagyon rövid idő alatt meglátod, hogy mennyi minden fog változni!
Szeretettel:
Lili
—————————————————————————
FIGYELEM! Az egyéni coach képzésre már csak 1 helyem van ebben az évben! Mini csoportos és online képzés pedig októberben indul! Az őszi képzésekről itt találsz infót: Kattints ide!
Szólj hozzá!
Mindez elméletben nagyon szép és jó, de hogyan kivitelezhető két gyerekkel akiket korán kell költeni reggel 6 órakor, hogy beérjünk az iskolába 8 órára és óvodába 8, 30 ra. Naponta 1 órát állunk a dugóban, ha nem indulunk el max 6, 50 kor akkor biztos 8 után érünk a suliba…
Kedves Zsolt, nem mindig könnyű, mégis azt tapasztalom, hogy megéri odafigyelni ezekre a dolgokra. Nekem is két kisfiam van, sokat sakkozok én is az idővel, az egyik legnagyobb kihívás számomra is a priorizálás és a Pareto elvben is nagyon hiszek.
Mi az, ami igazán fontos? Arra lesz idő/pénz/energia stb.
Ez a gyakorlat számomra döbbenetes változásokat hozott több ügyfelem életébe is, és ha valamilyen szokásomon változtatnék, én is mindig megnézem, hogy milyen éppen a reggelem. 🙂 Nem kell nagy dolgokra gondolnod. Van olyan ügyfelem, akinek az már nagyon sok jó érzést okozott, hogy reggel a kedvenc parfümjét fújta mindig magára, és hagyta pár másodpercig, hogy belélegezze ezt az illatot, és behunyt szemmel élvezte a pillanatot. Ez persze női dolog, értem. Találj te is valamit, ami jól esne reggel. Bármit. Nem kell, hogy pénzbe kerüljön, vagy időbe. Azt szoktam mondani, hogy egy kipróbálás élményt mindenképpen megér. 🙂
Szeretettel: Lili
Mindez elméletben nagyon szép és jó.
Lenne egy kérdésem: hogyan kivitelezhető két gyerekkel akiket korán kell költeni? Mi minden reggel 5, 40 kor kelünk és 6 órakor, költjük a fiainkat, hogy beérjünk az iskolába 8 órára és óvodába 8, 30 ra. Naponta 1 órát állunk a dugóban, ha nem indulunk el max 6, 50 kor otthonról a parkolóból, akkor biztos 8 után érünk a suliba…